Hovedsponsor forlænger

Billede 003Hovedsponsor forlænger med IK Vest Sparekassen Himmerland og IK Vest forlænger samarbejdet frem til udgangen af 2015. Vi er rigtigt glade for at kunne fortsætte vores gode samarbejde med IK Vest i Ranum og Overlade. Det er med til at styrke os i Ranum/Overlade-området, og vi håber at aftalen kan medvirke til at børn og unge i Ranum fortsat kan have gode vilkår at dyrke idræt i, siger afdelingsdirektør Rene Christensen fra Sparekassen Himmerland. IK Vest er en af de største idrætsforeninger i Vesthimmerlands Kommune. Klubben har både traditionelle idrætsgrene som fodbold, håndbold og gymnastik men også mindre sportsgrene som petanque og Floorball på programmet. – Den nye aftale mellem IK Vest og Sparekassen Himmerland giver klubben et pænt fast årligt beløb, og giver samtidig klubben mulighed for at øge sponsorindtægterne i takt med at flere og flere af klubbens medlemmer skifter til Sparekassen Himmerland – så jeg er sikker på, at aftale bliver til gavn for begge parter, slutter Rene Christensen

 

Aftalen løber over to år, og giver os mulighed for at købe spillertøj til vores hold.

 

Vi er glade fra IK. Vest for at forlænge med vores hovedsponsor, og vi vil gerne opfordre vores medlemmer og andre til at aftale en samtale med Sparekassen Himmerland, det vil give IK. Vest en pæn ekstra sponsor indtægt. Du er ikke forpligtiget til at skifte Bank eller sparekasse, men Sparekassen Himmerland får en mulighed for at give dig et godt tilbud, og din klub får penge i kassen.

MH. Mogens Jensen

Formand IK. Vest.

 

 

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*