Vær med, når IK Vest fejrer 40-års jubilæum

1.april 2011 er dagen, hvor IK Vest har eksisteret i 40 år, og det skal selvfølgelig fejres med manér. Musikken er allerede bestilt, så sæt derfor allerede nu kryds i kalenderen lørdag 2. april 2011, hvor den store fest løber af staben i Ranum Multikulturhus. Hold øje med både hjemmesiden her og vores facebookgruppe “IK Vest”, hvor vi vil offentliggøre det præcise program, når vi nærmer os dagen.

Musikken på plads

Det bliver Strömers Venner, der skal spille op til dans, når IK Vest byder op til 40 års-jubilæumsfest.

Strömers Venner er et 5-mands band fra Fjerritslev-området. Bandet spiller under mottoet:
“100% live – Alle fejl laves på stedet”

Så der er lagt op til et brag af en fest, hvor musikken er live.
Vi glæder os til at se jer allesammen.